KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13252240
nr 1325 2240
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 57/90, "Happy Birthday", saknar glas. Motivet: 50x48cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 maj 2020
kl 18:48:54
200 kr
250 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis